کودک و توفان

داستان درباره یک خانواده ارتشی است که پدر خانواده از طرفداران سرسخت و جدی شاه است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پدر بازنشسته می‌شود، اما می­‌کوشد با همکاری دیگر دوستانش، علیه نظام جمهوری اسلامی کودتایی طراحی و اجرا کند. پسر نوجوان خانواده پس از آگاه شدن از تصمیم پدر و نقشه آن‌ها، نخست می­‌ترسد؛ ولی ب ... ادامه
  • قوت تربیتی
  • قوت قلمی

موضوع کتاب

رویارویی یک نوجوان با فعالیت‌های نیروهای سلطنت­‌طلب علیه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران

خلاصه

داستان درباره یک خانواده ارتشی است که پدر خانواده از طرفداران سرسخت و جدی شاه است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پدر بازنشسته می‌شود، اما می­‌کوشد با همکاری دیگر دوستانش، علیه نظام جمهوری اسلامی کودتایی طراحی و اجرا کند. پسر نوجوان خانواده پس از آگاه شدن از تصمیم پدر و نقشه آن‌ها، نخست می­‌ترسد؛ ولی بعد تصمیم می‌گیرد هر طور شده پدرش را از این تصمیم منصرف نماید؛ اما چون نمی‌تواند پدرش را متقاعد کند، ماجرا را با معلم خود که طرفدار انقلاب است در میان می‌گذارد. آن‌ها تصمیم می‌گیرند نیروهای انقلابی را در جریان این توطئه بگذارند. در پایان داستان، کودتا با دستگیری همه کودتاگران خنثی می‌شود.

پیام‌های کتاب

  • بیان خیانت‌های متعدد ضد انقلاب در سال­‌های آغازین پس از پیروزی انقلاب و نشان دادن چهره خبیث آن‌ها
  • نیروهای انقلابی، شخصیت­‌هایی مهربان و فداکار هستند.
  • نیروهای اطلاعاتی و نیز مردم انقلابی، در مقابله با توطئه‌ها بسیار هوشمند بوده و هستند.

مخاطب ویژه

این داستان برای نوجوانی که می‌خواهد با فضای انقلاب آشنا شود، مناسب است.

جملات طلایی

  • آقایان، نکته‌ای را که می‌خواستم تذکر بدهم، در مورد اهمیت کارمان است. از امروز، مشاور مخصوص رییس‌جمهور آمریکا در امور امنیتی، مسئول برنامه‌های رادیوهای ضد جمهوری اسلامی شده، تا بتواند هماهنگی لازم را بین آن‌ها و کارهای ما ایجاد کند و فضای تبلیغاتی لازم را برای ما فراهم کند.
  • خان عمو می‌گفت: «همه ما اشتباه می‌کردیم. این روحانی‌ها، آن طوری که ما خیال می‌کردیم، بی‌سیاست و بی‌لیاقت نبودند و نیستند. الان تمام قدرت های بزرگ را دست انداخته‌اند و آن‌ها را بازی می‌دهند؛ تمام محاسبات بین‌المللی را به هم زده‌اند و رژیم‌شان الان به صورت وزنه‌ای در جهان درآمده.»

تصاویری از کتاب

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید