فصل درو کردن خرمن

این داستان مربوط به دوران مبارزه­‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است. شخصیت اصلی داستان، سربازی است که پس از کشتن فرمانده­‌ خود، از محل خدمت فرار كرده و به روستای زادگاهش پناه آورده است. از این­ رو برای دستگیری او، دژبان­‌ها مرتب به روستا می­‌آیند تا او را به محل خدمت بازگردانده و برای محاکمه به دا ... ادامه
  • قوت تربیتی
  • قوت قلمی

موضوع کتاب

رویارویی یک نوجوان با رویدادهای دوران انقلاب اسلامی

خلاصه

این داستان مربوط به دوران مبارزه­‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است. شخصیت اصلی داستان، سربازی است که پس از کشتن فرمانده­‌ خود، از محل خدمت فرار كرده و به روستای زادگاهش پناه آورده است. از این­ رو برای دستگیری او، دژبان­‌ها مرتب به روستا می­‌آیند تا او را به محل خدمت بازگردانده و برای محاکمه به دادگاه نظامی بسپرند. سرانجام این سرباز فراری برای نجات جان دیگران، از روستا به شهر بازمی‌گردد.

پیام‌های کتاب

  • در مسیر حق باید ثابت ­قدم بود و ایستادگی کرد.
  • نباید از ظالم و طاغوت ترسید و باید در برابر آن‌ها شجاع بود.
  • رمز پیروزی انقلاب اسلامی وحدت مردم با یکدیگر بوده است.

مخاطب ویژه

مطالعه این داستان برای نوجوانی که قاطعیت و قدرت در تصمیم‌گیری ندارد، توصیه می‌شود.

جملات طلایی

دژبان جا خورده بود. انگار انتظار نداشت کسی اینطور باهاش صحبت کند. داد زد: «با من یکی به دو نکن! برو کنار تا یک گلوله به شکمت خالی نکرده‌ام.» عموحیدر سینه‌اش را داد جلو. گفت: «اگه می‌تونی خالی کن! شما ما مردم را چی حساب کرده‌اید؟ آدم به طویله یکی هم می‌خواد وارد بشه، اول اجازه می‌گیره. همین طور سرت را انداختی پایین و میگی باید اینجا را بگردم؟ من هم می‌گم نمی‌شه.»

تصاویری از کتاب

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید